13 Kasım 2017 Pazartesi

Liste 44- Ruhunuzu ısıtan kelimelerin listesini yapın.

52 Liste Projesi

Liste 44- Ruhunuzu ısıtan kelimelerin listesini yapın.

Anne 😀
Arada sırada, "Off çocuğum ne var? Beş dakika da anne demeden dur!" desem de içimi sımsıcak yapan en baş kelimelerden biri anne. Allah, bu kelimeyi duymanın eksikliğini vermesin diyorum her zaman. Oğlumun sesinin tonu bile bambaşka geliyor anne derken. Gerçi şu günlerde o bayıldığım ses bir hayli kalın çıksa da, Kuzey olmadı mı evimizin tadı tuzu eksik. Bu arada, "teyze"yi de seviyorum. Bu da bambaşka bir keyif. Allahım, yaş almanın (farkındaysanız yaşlanma kelimesini kullanmadım) güzel yanları var aslında. Ve bu yumurcakların sarılması yok mu, hayatta hiçbir şeye değişilmez. 

Annesinin kuzusu...

Kitapçı 📚
Tartışmasız! Seviyorum kitapçı gezmeyi. Üstümdeki tüm stresi alıyor kitapçıların içinde gezinmek, bakınmak, okuyamayacağımı bile bile bunca kitap almak. Herkesin kötü bir alışkanlığı var. Benimki de evin her köşesine kitap yığmak. Selçuk'a kızdığım zamanlarda en çok kitapçıya gidip gönlümü almak için seveceğim bir kitabı araması ve bulması hoşuma gidiyor. Benim için birinin kitap alması çok heyecan verici ve çok romantik geliyor. Belki ilerde küçük bir kitapçım olur, ne dersiniz? Hem gelene gidene de çay ikram ederim. Hayali bile güzel yahu 😀
Paris 💖
Adını duyunca ruhum kanatlanıyor, içimde kelebekler uçuşuyor, derinden bir ahhh! çekiyorum. Paris, benim her şeyim. Sokakları, kafelerin önündeki terasları, edebiyatçıları, parkları, müzeleri, mezarlıkları, hatta çekilmez Fransızlarıyla ait olduğum yer, evim... Çok iddialı konuştum yine. Şu Kuzey'i bir ikna etsem bi' Fransız üniversitesinde okumaya, peşinden ver elini Fransa. O zaman kafelerinde oturup bir türlü yazamadığım kitabı yazacağım sonunda. Size durmadan Paris'ten bildireceğim. Seyahate Paris'e geleceklere havanın durumunu, nasıl giyinmeleri gerektiğini falan haber vereceğim. O derece yani. Hadi, hep beraber evrene bir mesaj yayalım da, ben bavulu hazırlamaya başlayayım.

Paris, hayallerimin şehri!

Seyahat 💃
Eee, seyahat dedin mi bizim evde akan sular durur. Bavulu dolaptan kaptığım gibi hemen yola düşerim. Bana böyle şeylerle gelin diyorum hep: "Hadi tatile gidelim, birkaç gün bir yerlere kaçalım mı, sen çok yoruldun hadi gidelim." Bazen blogu açmamın tek sebebinin sadece bir kişiye mi ulaşmak olduğunu soruyorum kendime. Okuyorsun değil mi yazdıklarımı? Efendim! Duyamadım. :)
Romantik komedi  🎥
Vallahi romantik komedi tam olarak ne demektir bilmiyorum ama seyretmeyi çok seviyorum. Hadi bir film seyredelim dendi mi evde, romantik komedi olsun istiyorum. En sonunda da bir öpüşme sahnesi olsun lütfen. Öpüşmekten güzel şey var mı yahu? İnsanlar sevsin birbirini, sarılsın, konuşsun, dost olsun. Bizimkiler bu romantik komedilerin sonunda benim yüzüme bakmak yerine filme baksalar daha mutlu olacağım; zira filmin en keyif aldığım yerinin tadını kaçırıyorlar. Sırf bu yüzden Meg Ryan, Julia Roberts, Tom HanksKate Hudson'ı falan arkadaşım zannediyorum. Ah, olsa da şöyle güzel bir romantik komedi, seyretsek ağız tadıyla. Ne olur sanki?

14 yorum :

 1. Anne, kitapçı ve seyahat benim de içimi ısıtan kelimelerden :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Blog yazarlarının çoğunun okumaya, yazmaya ve seyahate ilgisi var, değil mi? Çoğumuz aynı kelimelerin etrafında dönüp duruyoruz. :)

   Sil
 2. Tren, battaniye altı kitap, mis gibi limonlu kek kokusu, çay, sevdiklerim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah! Yazdığın kelimeler de benim içimi ısıttı şimdi. Trenleri nasıl atlarım diye düşündüm bir de. Kışın belki de en güzel yanı, evde kalıp battaniye ve kitap ikilisine sığınmak olabilir. :) Bir de çay elbette.

   Sil
 3. Canım yaaa seni okumayı özlemişim. ❤❤❤❤

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoşgeldin Özlemcim. Sahiden ihmal ettik buraları. Elimden geleni yapıyorum gerçi burada olabilmek, bir şeyler paylaşabilmek için. Bu sene bloga yazı koymak açısından en verimli yılım :) Yuppi bana :)

   Sil
 4. Gerçekten hırsı benim de içimi ısıtır ama en çok da anne ... ve tabii ki kitap ve kitapci . ☺☺☺☺

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ortak zevkler, sıcacık dostluklar :)
   Aynı keyfin etrafında toplanmış güzel insanlarız vesselam :)

   Sil
 5. Anneee ve o kalın ses bizim evin de şu aralar vazgeçilmezi :)) Sabah sabah aneeaaa demiyor mu geriliyorum ama olsun dimi ;)

  Seyahat, çiçekler, baykuş aşkım benim içimi ısıtanlarım ♥

  Keyifli günler diliyorum ♥

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de sana keyifli bir gün dilerim, biraz geç olsa da. Dün sabah belimi incittim. Ondan beri bakamadım bloga. İşe gidince burayı unutuyorum. Eve gelince milyon tane iş oluyor. "Anne!" diye seslenen adam bunlardan biri. Sağlıklı olsunlar da.
   Anne diye bağrılan günlerimiz eksik olmasın hayatımızdan :=)

   Sil
 6. Kitapçı, seyahat, paris, anne, romantik komedi...hepsi iç ısıtan kelimeler hakikaten.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yeme de yanında yat kelimeler, değil mi?
   Olsa da güzel bir romantik komedi seyretsek modundayım yine :)

   Sil
 7. Anne benim de en çok çimi ısıtan. Çay, güneş ve deniz listemde devam ediyor. Ne tatlı bir yazı :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Ezgi. Anne, en süper kelime bence.
   Çay da sıcacık haklısın.

   Sil