15 Mart 2010 Pazartesi

Haluk Bilginer ve Shakespeare Müzikali

Cuma akşamı çok uzun zamandan beri gitmek istediğim Shakespeare Müzikalini izlemek için Oyun Atölyesindeydim. Haluk Bilginer'in Modadaki Oyun Atölyesinde.
Bir ay öncesinden yalnız gideceğimi bile bile alınmış bir biletti. Oyunu izledikten sonra, bileti almadan önce yaşadığım yalnız gitme tereddütünü aşıp geldiğim için kendime teşekkür ettim. Son yıllarda seyrettiğim en güzel müzikaldi.
Kesinlikle bilet alıp bir de Mr.S ile geleceğim. Çok güzeldi, sevgili eşimin de bunu seyretmeye hakkı var.
Shakespeare Müzikali, adından da anlaşılacağı gibi Shakespeare'nin sonelerinden yapılmış bir müzikal ama ne müzikal. Bayıldım ben bayıldım.
Haluk Bilginer başrolde, erkeğin yaşamının 7 evresini kendisine eşlik eden ''Soykarı'' diye adlandırılan dört soytarı ile anlatıyor. Soykarılar da muhteşem.

Müziklerin hepsini Tolga Çebi yapmış. Daha önce Tolga Çebi adını duymamıştım. Tabii benim duymamış olmam kendisinin tanınmadığı anlamına gelmiyor. Ben de bir daha unutmamak üzere öğrenmiş oldum işte.

Oyunu başından sonuna kadar yüzümde kocaman bir gülümseme ile seyrettim ve bütün salonda da benimle aynı ifade vardı. Çok güzel, çok neşeli, çok anlamlı 2 saat geçirmiş oldum.
Oyun bittiğinde seyirciler ayakta alkışladılar oyuncuları.
...ayakta alkışlanacak bir oyun ve oyunculuktu gerçekten.

Oyunda da anlatıldığı gibi tik tak, tik tak zaman geçiyor.
...ve bizler ömrümüzün her dakikasının hakkını vermiyoruz.

Shakespeare'in dediği gibi,
Zaman kibar bir ev sahibidir;
Ayrılanı nazikçe uğurlayan
Yeni geleni kucaklayarak karşılayan.

Zamanın kıymetini bilelim. Shakespeare Müzikaline de gidelim.

0 yorum :

Yorum Gönder