15 Şubat 2017 Çarşamba

Liste 7- Gününüzü aydınlatan kişilerin listesini yapın.

52 Liste Projesi

#Liste 7- Gününüzü aydınlatan kişilerin listesini yapın.

Devamlı çoluğundan çocuğundan bahseden ve ne süper anne olduğunu sık sık dile getiren tiplerden pek haz etmiyorum. Gözüne soka soka annelik, süper kadınlık, her şeyi ben bilirimcilik beni gıcık ediyor. Olan var, olmayan var neticede 😂 Bir de her şeyin en mükemmeli olmaya çalışmak ve bunun için takdir beklemek niye?


Bu sinir girişi niye yaptım peki ben?
Şu sebepten: Günümü en aydınlatan kişi Kuzey çünkü. Vallahi öyle. Eve sinir harbi bir şekilde gelsem bile onu görünce tüm derdim tasam bitiyor. Aman sağlığı yerinde yaa, gerisinden bana ne diyorum. Öyle hızlı etki ediyor bünyeme. İyileştirme etkisi süper hızlı ve hemen kana karışıyor. 
Ekibin diğer üyesine gelecek olursak yuvarlanıp gidiyoruz işte 😀

Sonra kardeşim geliyor. Her türlü salaklığı yapma kapasitesi mevcut onda. Bize geliyor, ortalığı birbirine katıyor ve sonra çekip gidiyor. Geldiğinde mutlaka eksik bir şeyleri oluyor. Benden lazım olan şeyi alıyor ve asla geri getirmiyor. Mesela evde bir şeyim eksikse ve bulamıyorsam Selçuk, Yağmur'dadır diyor. Zavallının adı çıkmış bir kere. Umarım tüm hayatımız boyunca yaptığı saçmalıklar çoğalarak bizi güldürmeye devam eder. 

Gelelim blog dostlarına. Yazdıklarını merak ettiklerim ve bilgisayar başında gevrek gevrek güldüğüm nice blogger var. Bayılıyorum onlara. Bazılarının yazılarını bekletip, bir koşu gidip kahve yapıp öyle oturuyorum masa başına. Yüreklendirici, sevgi dolu mesajlarını eksik etmeyen  takipçilere ne demeli? İnsan güzel yorumlar okuyunca ve yüzünde kocaman bir gülümseme oluşunca iyiliğin gücüne inanıyor. Sırası gelmişken beni okuyan herkese çok teşekkür etmek istiyorum. Tanımadığım nice dost edindim burada. Hayatımı güzelleştiren en güzel şeylerden biri de blog. İyi ki varsınız. 

....ve arkadaşlarım!
Çok komikler. Çok içtenler. Çok iyi kalpliler. Artık kalben bağ kuramadığım insanları hayatımın içine almıyorum. Yoruluyorum çünkü. Hemen hemen haftada bir kez birer kadeh şarapla aynı masaya oturduğum dostlarımı, Yazı Evi'nin odalarını dolduran kalemdaşlarımı ve canım Duygu'yu çok seviyorum. 

Daha ne isterim hayattan diye düşünüyorum çoğu zaman? 

Sağlığımız olsun da gerisi halledilir, değil mi arkadaşlar?

8 yorum :

 1. Sen de iyi ki varsın, yazılarını okuyunca kendimi daha iyi hissediyorum..

  YanıtlaSil
 2. Yazsada okusam dediğim blogdaşımsım💜

  YanıtlaSil
 3. Hayatın getirdiği tüm yoğunluk ve stresin içinde birlikte kıkırdayabildiğimiz kişilere daha fazla zaman ayırmalıyız. Bir de gerçekten dedikleri gibi.... çok da takmamak lazım.... sevgiler, neşeniz bol bolsun...

  YanıtlaSil
 4. Benim de günümü anında aydınlatan evdeki veletler:) İtişip kakışmalarına (özellikle sabahın körü okul öncesi) zaman zaman sinir olsam da çok tatlılar yahu:)

  YanıtlaSil
 5. Hoşgeldin:) Ne kadar benzer olmuş günümüzü aydınlatan insanlar:) Hani Paris yazısı, dört gözle bekliyorum. O sinirli girişi niye yaptın ben anlamadım hala.

  YanıtlaSil
 6. Gerçek ve pozitif insanlar hayatımızdan eksilmesin...Günün hep aydınlık olsun arkadaşım. Öptüm

  YanıtlaSil
 7. Aa bize de pay düşmüş aydınlıktan😍 Hep aydınlıklarda ol Özlem, macera kitabında olmak çok güzel vir duygu.

  YanıtlaSil
 8. Yüzünü aydınlatan insanlar çevrenden hiç eksilmesin Özlemcim.

  YanıtlaSil